Желаеш ли да научиш ползите от нашите проекти? Можеш да го направиш тук: https://smokinya.com/testimonials/
Всяка година огромен брой доброволци пътуват хиляди километри, за да доброволстват, да придобият опит и да направят промяна не само в животите на околните, но и в собствените си.
Това е отличен начин да разширите своя светоглед и да развиете ценни умения, които могат да бъдат полезни за личния и професионалния ви живот.
Ако още се колебаете, нека разгледаме въздействието на доброволчеството в чужбина и как може да се включиш и ти.
Личен растеж и развитие
Доброволчеството зад граница е истинско приключение. То ви насърчава да излезете извън зоната си на комфорт, което в крайна сметка насърчава личния ви растеж.
Планирането, което правите за времето си като доброволец зад граница, ще ви помогне да станете по-организирани, креативни и самостоятелни.
Подготовката за доброволческото ви преживяване, от приготвянето на всичко необходимо до планирането на времето и целите си, ще ви научи как да бъдете по-организирани, да избягвате прокрастинацията и ще увеличи чувството ви за удовлетвореност.
Освен това, доброволчеството в чужбина може да доведе до повишена увереност, находчивост и чувство за целенасоченост в живота ви.
Създаване на междукултурни връзки
Докато работите заедно с местните членове на общността и други международни доброволци, ще създадете връзки, които могат да продължат цял живот.
Доброволчеството в чужбина стимулира междукултурния диалог и научавате за различни културни вярвания, езици, практики и обичаи на място.
Ако ви интересуват езиците, това е отлична причина да се включите в доброволчеството зад граница, тъй като ще можете да научите нови езици както от местните хора, така и от вашите съдоброволци, които определено ще говорят множество езици, с които може да не сте запознати.
Тази разширена перспектива може да ви помогне с насърчаване на разбирателство, толерантност и съпричастност.
Допринасянето в живота на другите
Когато доброволствате, вие допринасяте за проекти, които се занимават с належащи социални, икономически и екологични предизвикателства, пред които са изправени множество общности по света. Вашият принос може да доведе до подобрени жизнени условия, по-добро образование и здравеопазване и по-силни местни икономики.
Въздействието на вашата работа има потенциал да направи дългосрочни, смислени промени в живота на тези, които подкрепяте.
Ако търсиш вдъхновение директно от някого, който вече е минал през този път, трябва само да разгледаш в базата данни на Европейския корпус за солидарност. На портала ще намериш истории от млади хора, които са споделили своя доброволчески опит.

Ако искаш да се присъединиш към все повечето млади хора, които работят като доброволци в Европа и по света, ще ти споделим няколко места,на които можеш да намериш най-добрата възможност за теб!
Хората на възраст 17—30 години могат да се регистрират в портала на Европейския корпус за солидарност. Регистрацията ти дава възможност активно да кандидатстваш за възможности, от които се интересуваш. Също така може да директно да бъдеш поканен да се присъединиш към широк кръг проекти.
Има няколко международни доброволчески програми за млади хора, които дават възможност за участие в проект с продължителност от 2 до 12 месеца. Тя може да е в областта на социалните дейности, околната среда, културата или хуманитарната помощ.
Къде можеш да потърсиш възможности за доброволческа дейност:
Европейски корпус за солидарност
Евродеск
Регистрирайте се, за да се свържем с вас: тук
Want to learn about the benefits of our courses? Click here: https://smokinya.com/testimonials/
Should you have a question, contact us: info@smokinya.com.
The European Commission’s support for the production of this publication does not constitute an
endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be
held responsible for any use which may be made of the information contained therein. //
Подкрепата на Европейската комисия за изготвянето на настоящата публикация не представлява
одобрение на съдържанието, което отразява гледните точки само на авторите и не може да се търси
отговорност от Комисията за всяка употреба, която може да бъде използвана за информацията,
съдържаща се в нея.